Przejdź do głównej zawartości

Sztuka Świadomych Narodzin– sesje indywidualne i warsztaty

Sztuka Świadomych Narodzin to zbór technik, narzędzi sprawdzonych przez Katarzynę Auli Barszczewską na drodze własnego uzdrawiania oraz pracy w polu narodzin z klientami. Zawiera oprócz Birth into Being, wiedzę holistyczną inspirowaną różnymi poszukiwaniami m.in. wiedzą rdzennych ludów ameryki i innych, antropozofią, psychologią transpersonalną, psychologią prenatalną i perinatalną, autohipnozy, badań nad świadomością ect. Jest nieustanny proces kreacji, przepływ wiedzy w intencji dobra wszystkich istot.


Co daje wejście w osobiste pole narodzin podczas warsztatów lub sesji indywidualnych?
Pojednanie skłóconych wewnętrznie aspektów osobowości : poczucie wygranej.
Głęboki stan relaksu, w którym czujesz się naprawdę u Siebie
Ugruntowanie i odzyskanie pierwotnego stanu kreacji.
Najważniejsze jest to, że ta wiedza jest dla każdego dostępna.


Sztuka Świadomych Narodzin przygotowuje
- do naturalnego porodu pod względem emocjonalnym
- do urzeczywistniania w swoim życiu marzeń płynących z głębi duszy z lekkością w połączeniu z własnym źródłem mocy
- do korzystania ze swojej mocy tworzenia w otwarciu się na Swoją Prawdziwą Naturę.
pomaga
- oczyścić układ nerwowy z traum, zdarzeń negatywnych, które zapisały się jako wzór w układzie limbicznym
- przejść na ,,nowy program" w sposób świadomy
- odzyskać naturalny dobrostan, z którego efektywniej możesz kreować swoją rzeczywistość
- odczarować stereotypy myślenia
- nastroić się na postrzeganie SERCEM , które jest wysoce inteligentnym polem.
- ugruntować i zakotwiczyć w ciele pozytywne przemiany, które odbywają się na subtelnych poziomach


warsztaty cykliczne, sesje i więcej...


Zajęcia pomagają zneutralizować różnego typu przeciwności, które mogą stanąć na drodze pięknych narodzin Siebie lub twojego dziecka uzdrowiając zapis w pamięci komórkowej.

- Poznasz praktyczne ćwiczenia i inspiracje, dzięki którym można doświadczać tego niezwykłego czasu rodzenia się Twojego dziecka lub Twojej twórczości w pełni satysfakcjonujący sposób.
- Możesz otworzyć się na nowe, kreatywne rozwiązania w Twoim życiu.
Nauczysz się, jak w zaufaniu do mądrości swojego ciała krok po kroku wejść w odwieczny taniec narodzin w harmonii z naturą, aby narodzić Siebie lekko i pięknie.

Uwaga! Warsztat jest również skierowany do osób: , które chcą towarzyszyć kobietom w porodzie i nie chcą wnosić własnej ,,traumy narodzeniowej" w ten proces. Jednocześnie dotyczy wszelkich aspektów twórczości ludzkiej. Szczególnie dla osób, które chcą świadomie uwolnić się i przetransformować wzroce energetyczne w obrębie systemu nerwowego, które blokują naturalny potencjał osobisty.
Oto niektóre zagadnienia:
 - świadoma transformacja wzorców bólu, blokad emocjonalnych, neutralizacja traum, tworzenie nowego wzorca energetycznego w systemie nerwowym
 - praktyczne ćwiczenia przygotowujące twoje ciało do porodu lub do nowych kroków w życiu: uwalnianie hormonów przyjemności.
 - techniki relaksacyjne, wizualizacje, ruch, taniec, otwieranie zmysłów, arteterapia
 - profilaktyka depresji poporodowej, czy wypalenia zawodowego.

 ISTOTNE: warszat jest częścią dłuższego wewnętrznęcznego cyklu : jest możliwa i polecana kontynuacja.,,Nie możesz zmienić świata, ale możesz zmienić siebie, a wtedy świat sam się zmieni na lepsze."

Zamiast ciągnąć bezustannie ,,swój stary wzorzec limbiczny”, możemy ,,przeinstalować go na nowy, satysfakcjonujący, piękny i niezwykły. Można na nowo przeprogramować w wewnętrzne odczucie komfortu, tak abyśmy mogli być ufni i otwarci na przyjmowanie i dawanie miłości.

Podczas warsztatów ,,pracuję w Polu:)” ,ale nie wyprowadzam w pole ha!ha! tylko asystuję w szczęśliwym powrocie do DOMU i wykorzystuję m.in proste i niezwykle skuteczne ćwiczenia Eleny Tonetti-Vladimirowej służące tzw. odkodowaniu, rozbrojeniu naszej Prawdziwej Istoty z blokad, zranień, które często nieświadomie nosimy, powielając niepożądane zdarzenia w naszym życiu.
*techniki Eleny Tonetti-Vladimirowej : są wypracowane w ciągu trzydziestu lat jej doświadczeń i pracy z kobietami i mają potwierdzenie w najnowszychosiągnięciach psychologii prenatalnej. Są krótkie ( 20min), dają możliwość błyskawicznej zmiany dynamiki wewnętrznych procesów. Poszerzają świadomość, otwierają szeroko na osobisty potencjał. Za każdym razem jestem zdumiona prostotą działania i intensywnością. Efekt zmiany zostaje zintegrowany na wielu poziomach: pamięci komórkowej, mentalnym, emocjonalnym i duchowym.

Zapisy mejlowo :czeresniowepole@gmail.com lub tel: 606 363 12
Przestrzeń: w Janowie koło Warszawy, 20min od centrum, za Bemowem
Czas: 10.00- 16/17.00 w sobotę, 10.00-15/16 w niedzielę
Opłaty: z wdzięcznością przyjmę 460 zł od osoby, 750zł od pary, osoby, które przychodzą kolejny raz 350zł

numer konta 36 1140 2004 0000 3902 6803 7143 - o rezerwacji miejsca decyduje bezzwrotna zaliczka wartości 200zł.
13.00-14.00 - przerwa na posiłek ( można mieć własny, lub zamówić 25 zł zupa i drugie, weg.)
przekąski i napoje we własnym zakresie,
proszę o zabranie wygodnego stroju, poduszki, koca, karimaty
istnieje możliwość przenocowania na miejscu - 25zł

Uwaga: ważne, aby zaplanować sobie pierwsze dni po warsztacie z łagodnością i troską o siebie. Ciało może potrzebować asymilowania informacji w spokoju.

 Ciało potrzebuje zasymilować otrzymane informacje z Pola Narodzin:)Prowadzi: Katarzyna Barszczewska :
 doula, instruktorka Sztuki Świadomych Narodzin wg. wiedzy udostępnionej przez Elenę Tonetti-Vladimirową,  limbic imprint recording facilitator ...
Kieruję się intuicją i zdrowym rozsądkiem, wykorzystuję holistyczne metody nowoczesnej psychologii, nowej biologii, medycyny kwantowej, kinezjologii.  Przygotowuję i towarzyszę w narodzinach. Urodziłam trzy córki, jedna z nich przyszła na świat lotosowo w naszym organicznym domu w Janowie. Przywołała mnie moc narodzin kiedy rodziło się moje trzecie dziecko. W filmie Eleny Tonetti-Vladimirowej usłyszałam wołanie mojej Prawdziwej Natury Kobiecej rodzącej naturalnie, pięknie w błogostanie. Idę drogą ku esencji kobiecości...tak napisałam rok po narodzinach córki. Dzisiaj asystuję przy porodach, przy narodzinach w JAsności i PRAwdzie. Snuję opowieści, lepię, piszę otwierając się na moc w tworzeniu.


,,25 lat badań na polu psychologii prenatalnej ukazuje bezpośredni związek pomiędzy sposobem, w jaki się rodzimy oraz podświadomymi wzorcami emocjonalno-behawioralnymi, co określa jakość naszych możliwości doświadczania swojej istoty, sił życiowych w ciele w ciągu całego naszego życia. Przychodzimy na świat ufni i otwarci na przyjmowanie miłości. Kiedy otrzymujemy miłość, jako pierwsze, pierwotne doświadczenie, nasz system nerwowy zostaje ( ,,limbically imprinted”) zaprogramowany ,,limbicznie” na niezaprzeczalne prawo do bycia. Będąc czule tulonym w ramionach kochającej mamy, widzą ogromne wzruszenie i radość w oczach ojca możemy doświadczyć do naturalnego odczuwania bezpieczeństwa i błogostanu. W ten sposób człowiek poznaje świat jako bezpieczne miejsce do bycia. Jeśli nasze pierwsze wrażenia ,,bycia” w naszym ciele są czymś innym niż doświadczeniem miłości i bliskości, to zostają zapisane w naszym systemie limbicznym jako substytut doświadczania miłości. Natomiast nasz system nerwowy natychmiast wpisuje to doświadczenie w ,, strefę komfortu” Pozostajemy z owym surogatem ,, prawdziwej miłości”, co definiuje nasze istnienie i sposób odczuwania. W stanach zjednoczonych 95% narodzin zdiagnozowane są jako traumatyczne. Jako dorośli podświadomie od-twarzamy warunki, w jakich zastaliśmy urodzeni...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak z porażki codziennego życia odkryć prawdziwy diament?

Przypomnij sobie ten moment, kiedy poczułaś, że świat usuwa Ci się z pod nóg. Chodzi mi o takie sytuacje, w których dominuje stres. Czujesz się zagoniona w kozi róg. Może uświadomiłaś sobie, że obracasz się w tzw. błędnym kole. Jak z niego wyjść? - zastanawiałaś się, bo miałaś niezwykłą okazję przekroczyć linię tzw. strefy komfortu. Wyjść z Siebie i stanąć obok.:))

Tak stanąć obok i przyjrzeć się z dystansem na to, co się w Tobie odgrywa.
Dodajmy, że już wiesz, ile sytuacji tak naprawdę, mówi Ci wiele o Tobie.
Jesteś świadoma i bierzesz odpowiedzialność za swoje emocje i decyzje w Życiu.

A teraz przypomnij sobie lub wyobraź sobie, że wszystko się dobrze układa w Twoim życiu. Do tego jest tak, jak bardzo chcesz, aby było i czujesz codziennie wdzięczność dla Siebie i dla Świata.
Jeśli w tym momencie, jest Ci trudno sobie przypomnieć, to udawaj:) wyobraź sobie, że mogłoby być zupełnie inaczej: czyli jak?


Oczywiście marzysz o tym, aby czuć się jak najlepiej, czyż nie?

Jak wykorzystać te …

Sekretna poranna praktyka akceptacji

Sekretna poranna praktyka akceptacji
Tę praktykę możesz zrobić o każdej porze dnia. Potrzebujesz tylko siebie i jedną lub dwie, no może 5 minut, które wpłyną na całe Twoje życie. Gotowa? - przeczytaj, poczuj i oddychaj...
,, Dzisiaj rano wstałaś i zauważyłaś, jak się czuło Twoje ciało?Jak się czuła Twoja twarz, brzuch, stopy?
Spytałaś się, czego one potrzebują?
Czy Twoje ciało miało okazję poczuć się zaakceptowane i słuchane?
A może inaczej przywitałaś się ze swoim ciałem?
Przypomnij sobie. Od tego jak się budzimy bardzo wiele zależy.
Śpisz, powoli czujesz, że się przebudzasz. Przypomnij sobie ten moment i wyobraź sobie, że to się dzieje teraz!
Zauważ swój oddech.
Poczuj, że ten oddech wita się z Twoim boskim ciałem od środka, czule, uważnie...
Masz okazję wysłać najsłodsze pocałunki sobie na dzień dobry! Wypełnić się miłością od środka. Kilka soczystych, zmysłowych oddechów posyłasz teraz do różnych cząstek Twojego ciała.
W końcu budzi się w Tobie nowe życie każdego dnia.
Wyobraź sobie przez naj…

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju. ,,Emocje i myśli mają na nas tak ogromny wpływ, ponieważ są fizycznie połączone z ciałem poprzez układ odpornościowy, dokrewny i centralny układ nerwowy. Wszystkie emocje, nawet te stłumione i niewyrażone, mają fizyczne następstwa. Niewyrażone emocje zwykle ,,pozostają” w ciele jak małe, tykające bomby zegarowe – są chorobą w inkubacji” – pisze dr. Christiane Northrup w ,, Ciało kobiety, mądrość kobiety –jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie. Czy możemy sobie wyobrazić dobre, w pełni satysfakcjonujące miłosne uniesienie bez dobrych myśli i pozytywnych emocji? Jak to się dzieje, że czujemy radość, entuzjazm, przyjemny dotyk? W zasadzie rozważania te nie miałyby sensu, gdyby nie druga strona medalu, czyli nastrój depresyjny, zniechęcenie, czy irytacjapoczucie izolacji… Pełen koktajl uczuć jaki towarzyszy nam w życiu ma jeszcze swoje duchy opiekuńcze w postaci hormonów, które uwalniają się w naszym ciele w zależności od naszych ba…