Przejdź do głównej zawartości

Kobiety

Oto fragment tekstu, który napisałam do kolażu o kobiecości wyświetlonego 8 marca w Muranowie 2009.

Kobieca Natura, głos duszyKobiety spotykają się.
Chcą pójść wspólnie drogą ku esencji kobiecości.
Spotykają się, inspirują, czarują
Szukają, tkają, tworzą
Wiedzą, wirują, czują
Kobiety się spotykają, otwierają
Kobiety się spotykają, otwierająMarzą , gwarzą, słuchają swoich serc, swoich brzuchówKobiety tańczą,
Tańczą sobąTańczą światemWirują w słońcuKołyszą się na wietrzeDrżą z rozkoszy,Płaczą ze szczęściaJest im dobrzeJest im dobrze z innymi kobietamiZ matkami, babkami, prababkamiZ siostrami, córkamiGłaszczą swoje brzuchy, swoje waginy, piersiDelikatnie muskają szczęścieDotykają sednaW błogości tworzą, śnią, pozwalają, by działo się, to co chcą by się działo.Otwierają się w rozkoszy na życie,Wirują w radości tworzenia, spełnienia.Są, takie piękne w zamyśleniu,takie piękne zanurzając się w sobie i wynurzając się ku innym.Poruszając się z lekkością, poruszają w sobie wszechświat tworzenia.Idąc za głosem serca, czują spełnienie i obfitość.IdźMożesz przez chwilę przymrużyć oczy, zanurzyć się w sobie, wsłuchać się w swój głos….Śnimy sen o kobiecościPełnej, całej, prawdziwejNaprawdę mocnejŚnimy sen o czystym sercuPełnym miłościCzystym, kochającymŚnimy sen o kobiecieStarej, młodej, bogini,
O prakobiecieŚnimy sen o swoim ciele
Mądrym, wiedzącym, śniącymJesteśmy prawdziwe,Jesteśmy obecneJesteśmy świadome swojej mocyJesteśmy otwarteJesteśmy pełneJesteśmy wodąJesteśmy ogniemJesteśmy powietrzemJesteśmy ZiemiąJesteśmy tak piękne jak ziemiaTak obfite jak ZiemiaTak mocne jak ZiemiaJesteśmy w swojej esencji wszystkim, co jest i co chcemy żeby było.Jesteśmy i tworzymy życie na tej planecie.Przekazujemy życie na ZiemiPrzekazujemy ŻycieZiemia jest naszym schronieniemZiemia jest naszym ciałemTworzysz radość i spełnienieTworzysz harmonię i pokój.
Przypomnij sobie. Masz to w sobie.Jesteśmy wodą
woda jest naszą krwiąCzystą , płynącą w nasJesteśmy wodą życiaOceanem spełnienia dla siebie i dla ZiemiJesteśmy źródłem wirującym, pulsującym rozkoszą,tętniącym wiecznym życiem i ciągłą przemianąMasz to w sobie. Poszukaj. Jest blisko. Pozwól sobieWeź wdech, wejdź do środka.Zanurz się w sobie.Wykąp się w swoim zapachu.Pachniesz miłością.Zrób wydech i poszybuj w przestworza z ptakami ku gwiazdom.Wróć do siebie na skrzydłach wiatru i wolności.Powietrze jest twoim oddechem.Oddychaj rozkoszą,Oddychaj spokojem.Oddychaj miłością.Oddychaj , żyj.Pozwól sobie na życie w bezgranicznym zachwycie.Przyłóż rękę do brzucha. Poczuj w sobie ogień. Poczuj moc ognia w sobie.Masz w sobie moc.Rozpal w sobie żar, płomień namiętności do piękna w Tobie.Niech prawda rozpala cię każdego dnia ku otwartościPoczuj jaki dobry jest ten ogień w Tobie. Jesteś ogniem swojej duszy.
Jesteś strażniczką ognia na Ziemi.Chronisz życie. To ważna sprawa.Wsłuchaj się w głos swojego serca, sprawdź co czuje, co chce ci powiedzieć.Rozmawiaj z sercem, z brzuchem, zaufaj im.Daj się im prowadzić, możesz im zaufać.Zaufaj sobie, zaufaj ciału, zaufaj światu.Bądź , inspiruj siebie zachwytem, pragnieniemCzerp inspiracje, twórz swoje kreacjeKreuj, żyj w kreacji, w ciągłej inspiracjiZanurz się w sobie sama i z innymi. Poczuj moc w sobie i moc bycia z innymi.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak z porażki codziennego życia odkryć prawdziwy diament?

Przypomnij sobie ten moment, kiedy poczułaś, że świat usuwa Ci się z pod nóg. Chodzi mi o takie sytuacje, w których dominuje stres. Czujesz się zagoniona w kozi róg. Może uświadomiłaś sobie, że obracasz się w tzw. błędnym kole. Jak z niego wyjść? - zastanawiałaś się, bo miałaś niezwykłą okazję przekroczyć linię tzw. strefy komfortu. Wyjść z Siebie i stanąć obok.:))

Tak stanąć obok i przyjrzeć się z dystansem na to, co się w Tobie odgrywa.
Dodajmy, że już wiesz, ile sytuacji tak naprawdę, mówi Ci wiele o Tobie.
Jesteś świadoma i bierzesz odpowiedzialność za swoje emocje i decyzje w Życiu.

A teraz przypomnij sobie lub wyobraź sobie, że wszystko się dobrze układa w Twoim życiu. Do tego jest tak, jak bardzo chcesz, aby było i czujesz codziennie wdzięczność dla Siebie i dla Świata.
Jeśli w tym momencie, jest Ci trudno sobie przypomnieć, to udawaj:) wyobraź sobie, że mogłoby być zupełnie inaczej: czyli jak?


Oczywiście marzysz o tym, aby czuć się jak najlepiej, czyż nie?

Jak wykorzystać te …

Sekretna poranna praktyka akceptacji

Sekretna poranna praktyka akceptacji
Tę praktykę możesz zrobić o każdej porze dnia. Potrzebujesz tylko siebie i jedną lub dwie, no może 5 minut, które wpłyną na całe Twoje życie. Gotowa? - przeczytaj, poczuj i oddychaj...
,, Dzisiaj rano wstałaś i zauważyłaś, jak się czuło Twoje ciało?Jak się czuła Twoja twarz, brzuch, stopy?
Spytałaś się, czego one potrzebują?
Czy Twoje ciało miało okazję poczuć się zaakceptowane i słuchane?
A może inaczej przywitałaś się ze swoim ciałem?
Przypomnij sobie. Od tego jak się budzimy bardzo wiele zależy.
Śpisz, powoli czujesz, że się przebudzasz. Przypomnij sobie ten moment i wyobraź sobie, że to się dzieje teraz!
Zauważ swój oddech.
Poczuj, że ten oddech wita się z Twoim boskim ciałem od środka, czule, uważnie...
Masz okazję wysłać najsłodsze pocałunki sobie na dzień dobry! Wypełnić się miłością od środka. Kilka soczystych, zmysłowych oddechów posyłasz teraz do różnych cząstek Twojego ciała.
W końcu budzi się w Tobie nowe życie każdego dnia.
Wyobraź sobie przez naj…

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju. ,,Emocje i myśli mają na nas tak ogromny wpływ, ponieważ są fizycznie połączone z ciałem poprzez układ odpornościowy, dokrewny i centralny układ nerwowy. Wszystkie emocje, nawet te stłumione i niewyrażone, mają fizyczne następstwa. Niewyrażone emocje zwykle ,,pozostają” w ciele jak małe, tykające bomby zegarowe – są chorobą w inkubacji” – pisze dr. Christiane Northrup w ,, Ciało kobiety, mądrość kobiety –jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie. Czy możemy sobie wyobrazić dobre, w pełni satysfakcjonujące miłosne uniesienie bez dobrych myśli i pozytywnych emocji? Jak to się dzieje, że czujemy radość, entuzjazm, przyjemny dotyk? W zasadzie rozważania te nie miałyby sensu, gdyby nie druga strona medalu, czyli nastrój depresyjny, zniechęcenie, czy irytacjapoczucie izolacji… Pełen koktajl uczuć jaki towarzyszy nam w życiu ma jeszcze swoje duchy opiekuńcze w postaci hormonów, które uwalniają się w naszym ciele w zależności od naszych ba…