Przejdź do głównej zawartości

intro to "SACRED BELLY DANCE" by Jehan

B
OOOOO
WCZORAJ NAPISAŁAM TEKST, KTÓRY DEKTYKUJĘ SPECJALNIE MOJEJ SIOSTRZE oluni I MOJEJ SIOSTRZE W SERCU darii
Co czytasz?
Czytam swoją moc.
Gdziekolwiek spojrzę widzę swoją uzdrawiającą moc tworzenia, istnienia. Czuję się pełna, wolna, sprawcza, spokojna.
Mam na sobie gwiezdny płaszcz. Otula mnie przyjemnie. Dobrze mi w jego fałdach aksamitnych błyszczących mleczną drogą płodności. Zanurzam się w nim wygodnie. Moszczę sobie zimowe leże. Wchodzę do matecznika. Przenikam warstwa po warstwie jedwabne płatki szczęścia. Odkrywam barwy smaku, błogostany spełnienia. Tańczę, wiruję, snuję…idę po złotej nici wysnutej dla mnie z okazji urodzin…ona mnie prowadzi…bezgranicznie jej ufam. Zwija się w kłębuszek i znika jak kropla miodu w tafli codzienności. Przenika wszystko. Zna mnie od podszewki. To nić nadziei, mojej mocy, nigdy się nie przerwie…z niej powstają światy. Przymierzam je. Zabawne. Bajeczne. Wieczne. Każdy utkany na moje podobieństwo…to ja je śnię…nikt tego za mnie nie zrobi…to moje życie. Czemu nie zaprosić sprzymierzeńców…niech zjawią się na moje zawolanie…o …już są…czuję to przez skórę. Rosnę, rozszerzam się na wiosnę…zimą kurczę się w sobie…znam doskonale ten rytm tworzenia. Skowyt mocy. Z samego środka. A w środku mała istotka. To ja. Dziecina mała, ale udała.
 U -daję…daję z samego centrum mojego…u źródła mojego najczystszego…gdzie czysta woda przeznaczenia…gdzie ukryte są wszystkie znaczenia…moje życzenia…moje przyczyny…czyny.
Zanurzam swoją dłoń w tej wodzie…na skórze usiadła kropla, najczystsza, najjaśniejsza, najbarwniejsza…moje usta ogrzewają kroplę podmuchem życia, zdobią ornamentem zwycięstwa, uwolnienia, spełnienia. Pęka bańka złudzeń, wynurzam się jeszcze czystsza, jeszcze jaśniejsza…mam teraz w sobie wszystkie barwy, wszystkie smaki, zapachy, wrażenia, przytulenia.
Mam ochotę poleżeć rozpustnie w mateczniku mateczników…wygodnie…w całkowitym błogostanie. Mam ochotę zniszczyć wszystko, co mi się nie podoba. Jeden podmuch myśli i cała misterna cywilizacja unosi się na chwilę do góry, niczym kurz, drobinki piasku jeszcze na chwilę pokazują dumne parady, majestatyczne pogrzeby i bitwy, wielkie świątynie, małe głupstewka, dwory władców i nędzę przedmieść…sceny w mgnieniu oka znikają…ocalam tylko kilka fundamentów na czerwonej pustyni i… ona pojawia się nieśmiertelna…ladacznica życia, niewierna żadnym systemom, niepokorna wobec władców,   pani siebie…zmysłowa, roztańczona kobiecością, roześmiana wynurza się ze zgliszczy glinianego kolosa…uratowana, ocalona. Ocala życie tańcząc, snując, ruszając biodrami zmysłowo, krok po kroku wpuszcza światło najjaśniejsze, najczystsze…skąpane w miłości. Pustynia rozjaśnia się ferią zapachów, smaków, wrażeń…buchają z każdej szczelinki, barwne róże, dynie, pomarańcze, dzwonią laski cynamonu, wiwatują winogrona, kiście szczęścia. Spolegliwe ogórki całują jej stopy. Bez i jaśmin dla niej kwitnie z wdzięczności, zroszony i zadziwiony jej pięknem. Za każdym jej spojrzeniem wrastają dumne i posłuszne łany obfitości oprószone lawendą, tymiankiem, miętą. Mienią się jej odcieniami. Zabarwiają jej nastrojami…Królowa syta i zadowolona zasiada na tronie w gwiezdnym welonie u boku króla miłośnika, zalotnika, lotnika gwiezdnego…najznakomitszego….

Z niekończącej się okazji wiecznego odradzania się…siostrze… Kasjopea:)
13.12.2010
NNIT IS A GREAT TIME OF MIRACLE OF BIRTH ---NEW US---NEW EARTH
..Jehan dreamS of belly dence: for me great, AMAZING inspiration:::::: ,,,Belly dence is a language of secret geometry pure wisdom...spirale, fale, cykle, kręgi everlasting cycling of vibration by nature from subatomic level to the ...galaxy. The dance is elemental, primal in  the quality of earth, wind, fire...water...infuse every movement.
bELLY DANCE IS UNBILICAL CORD IT LEAD US BACK TO THE SOURCE OF PRIMARIAL WOMB, WHEN FLASH AND SPIRIT ARE ONE. gIVE US A JOURNEY TO THE BEGINING TO THE RECORDED HISTORY
BELLY DENCE IS CELEBRATION OF LIFE IN ANCIENT TIME
when people were odd of miracle of birth MIRACLE OF BIRTH
IT IS A GREAT TIME OF MIRACLE OF BIRTH ---NEW US---NEW EARTH---NEW DREAM ---NEW LIFE---NEW INSPIRATION---NEW CREATION

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak z porażki codziennego życia odkryć prawdziwy diament?

Przypomnij sobie ten moment, kiedy poczułaś, że świat usuwa Ci się z pod nóg. Chodzi mi o takie sytuacje, w których dominuje stres. Czujesz się zagoniona w kozi róg. Może uświadomiłaś sobie, że obracasz się w tzw. błędnym kole. Jak z niego wyjść? - zastanawiałaś się, bo miałaś niezwykłą okazję przekroczyć linię tzw. strefy komfortu. Wyjść z Siebie i stanąć obok.:))

Tak stanąć obok i przyjrzeć się z dystansem na to, co się w Tobie odgrywa.
Dodajmy, że już wiesz, ile sytuacji tak naprawdę, mówi Ci wiele o Tobie.
Jesteś świadoma i bierzesz odpowiedzialność za swoje emocje i decyzje w Życiu.

A teraz przypomnij sobie lub wyobraź sobie, że wszystko się dobrze układa w Twoim życiu. Do tego jest tak, jak bardzo chcesz, aby było i czujesz codziennie wdzięczność dla Siebie i dla Świata.
Jeśli w tym momencie, jest Ci trudno sobie przypomnieć, to udawaj:) wyobraź sobie, że mogłoby być zupełnie inaczej: czyli jak?


Oczywiście marzysz o tym, aby czuć się jak najlepiej, czyż nie?

Jak wykorzystać te …

Sekretna poranna praktyka akceptacji

Sekretna poranna praktyka akceptacji
Tę praktykę możesz zrobić o każdej porze dnia. Potrzebujesz tylko siebie i jedną lub dwie, no może 5 minut, które wpłyną na całe Twoje życie. Gotowa? - przeczytaj, poczuj i oddychaj...
,, Dzisiaj rano wstałaś i zauważyłaś, jak się czuło Twoje ciało?Jak się czuła Twoja twarz, brzuch, stopy?
Spytałaś się, czego one potrzebują?
Czy Twoje ciało miało okazję poczuć się zaakceptowane i słuchane?
A może inaczej przywitałaś się ze swoim ciałem?
Przypomnij sobie. Od tego jak się budzimy bardzo wiele zależy.
Śpisz, powoli czujesz, że się przebudzasz. Przypomnij sobie ten moment i wyobraź sobie, że to się dzieje teraz!
Zauważ swój oddech.
Poczuj, że ten oddech wita się z Twoim boskim ciałem od środka, czule, uważnie...
Masz okazję wysłać najsłodsze pocałunki sobie na dzień dobry! Wypełnić się miłością od środka. Kilka soczystych, zmysłowych oddechów posyłasz teraz do różnych cząstek Twojego ciała.
W końcu budzi się w Tobie nowe życie każdego dnia.
Wyobraź sobie przez naj…

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju. ,,Emocje i myśli mają na nas tak ogromny wpływ, ponieważ są fizycznie połączone z ciałem poprzez układ odpornościowy, dokrewny i centralny układ nerwowy. Wszystkie emocje, nawet te stłumione i niewyrażone, mają fizyczne następstwa. Niewyrażone emocje zwykle ,,pozostają” w ciele jak małe, tykające bomby zegarowe – są chorobą w inkubacji” – pisze dr. Christiane Northrup w ,, Ciało kobiety, mądrość kobiety –jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie. Czy możemy sobie wyobrazić dobre, w pełni satysfakcjonujące miłosne uniesienie bez dobrych myśli i pozytywnych emocji? Jak to się dzieje, że czujemy radość, entuzjazm, przyjemny dotyk? W zasadzie rozważania te nie miałyby sensu, gdyby nie druga strona medalu, czyli nastrój depresyjny, zniechęcenie, czy irytacjapoczucie izolacji… Pełen koktajl uczuć jaki towarzyszy nam w życiu ma jeszcze swoje duchy opiekuńcze w postaci hormonów, które uwalniają się w naszym ciele w zależności od naszych ba…