Przejdź do głównej zawartości

Mona Lisa - twórcze spotkanie z Damą z łasiczką

,, Kiedy jej umysł wzbijał się wysoko,
napisała sobie kolejną myśl płynącą namiętnie i z pilnej potrzeby wyrażania się, oszołomiona rozkoszą planowania, lekko wpadająca w panikę, bo to co czuła, było o-g-ro-m-n-e, obezwładniające i pieściło jej ciało od wewnątrz.

Tak – rozmarzyła się –  to wszystko objąć, wyrazić, ten cały zachwyt, to co czuję teraz!  – tu spotkała swoją Bezsilność uśmiechającą się niczym Mona Lisa, choć w jej wizji pojawiła się Dama z łasiczką, co tylko obnażało jej dyletantyzm.
 - Ah, przewrotny jest mój umysł, aby przeistoczyć się w piękną, pełną mocy, mądrą Monę. – pomyślała.
Czyżby to było zaproszenie i pstryczek w nos dla jej próżności. Tu wspaniałe arcydzieło, a ty tu ze swoimi obezwładniającymi odczuciami z tu i teraz? Myśl zawisła gniewnie, burzowo i wiosennie…

Ale o czym to myślała wcześniej? 
Oddetchnęła z ulgą.
Ciało, serce, oddech. 
Poczuła, jak jej świadomość ląduje w sercu. 
Wypełnia klatkę piersiową po koniuszki sutków. Uf! Poczuła jak powraca do środka swojego obrazu, jak jednoczy w sobie tę smętnie, daleką, uwodzicielską Monę. Czy rzeczona Mona chciała by jej teraz coś powiedzieć, będąc w jej przestrzeni, na jej terytorium.
Postanowiła ją przywitać, jak królowa.
-      Witaj, piękna Mono! Usiądź tu przede mną. - poczuła, jak płynie poprzez nią władczość, łagodność, majestat. Lekko zdziwiła się, że to co płynie poprzez nią jest odbiciem tego, co właśnie wita w Monie!
Była skonfudowana tym rozproszeniem energii. Jej wewnętrzny kursor uwagi w bezwładzie orbitował nad całą sytuacją dając sekundy na podjęcie decyzji. Wdech i uwaga płynnie podlegała grawitacji ku sercu.
Zapanowała jeszcze na tyle nie niezręczna cisza, że mogła wyjść ze snu otwierając swoje smocze, trzecie oko.
-      Nie wróć – usłyszała cichy głos z pod świadomości.
Zatrzymaj się i nie rośnij, nie przerastaj Mony, nie rób nam tego. Potrzeba spokoju i zrównoważenia odezwała się prosząco.
Uświadomiła sobie, że nie miała intencji tej audiencji, a bez niej energia płynie rwącymi potokami, wzbiera nadmiernie. Tak, intencja, plan, ukierunkowanie, po co to robię, to faktura, organiczna mapa, gps!

Korzystając z wolności, powróciła do sali wewnętrznych obrad. Przywołała swoje szeptunki, doradczynie, magiczne siły jej wnętrza, prosząc o poradę.
,, Przecież już wyznaczyłyśmy sobie kurs na miłość w roku 2018! – powiedziała jedna z nich – przewodniczka – liderka w czerwonym stroju.
Uf! Jak dobrze, że mogę na Ciebie liczyć i cieszę się, że jesteś!
Przyjrzała się jej uważnie. Miała coś ognistego w sobie i jednocześnie nieugiętego. Zobaczyła w niej starą strukturę konaru, który zawiera w sobie wir i siłę życia. Znowu drzewo, las, natura jest moim sprzymierzeńcem – cieszę się – westchnęła.
Zatem wróćmy to synchroniczności czasowej. Uzgodnijmy ile mamy czasu – strażniczka współrzędnych rzeczywistości uzgodnionej dobijała się do głosu!
- jej głos był metaliczny, ale wspólnie z liderką brzmiał przyjemnie, jak dalekowschodnie dzwonki. Czuła, jak jej ciało wibruje, budzi się w ten sposób. To wibrowanie czuła w palcach u stóp, w piętach, łydkach, kolanach, udach, łonie…ale najbardziej teraz w stopach!
- Działamy - lekko spóźniona pojawiła się kolejna postać – roztańczona. Włączamy muzykę, bo przecież obiecałyśmy sobie, że codziennie taniec! – trenerka przyjemnego ruchu na pokładzie!
Czuła, że wraz nią cicho, ale bardzo uważnie pojawia się obserwatorka – ta czująca...
cdn


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak z porażki codziennego życia odkryć prawdziwy diament?

Przypomnij sobie ten moment, kiedy poczułaś, że świat usuwa Ci się z pod nóg. Chodzi mi o takie sytuacje, w których dominuje stres. Czujesz się zagoniona w kozi róg. Może uświadomiłaś sobie, że obracasz się w tzw. błędnym kole. Jak z niego wyjść? - zastanawiałaś się, bo miałaś niezwykłą okazję przekroczyć linię tzw. strefy komfortu. Wyjść z Siebie i stanąć obok.:))

Tak stanąć obok i przyjrzeć się z dystansem na to, co się w Tobie odgrywa.
Dodajmy, że już wiesz, ile sytuacji tak naprawdę, mówi Ci wiele o Tobie.
Jesteś świadoma i bierzesz odpowiedzialność za swoje emocje i decyzje w Życiu.

A teraz przypomnij sobie lub wyobraź sobie, że wszystko się dobrze układa w Twoim życiu. Do tego jest tak, jak bardzo chcesz, aby było i czujesz codziennie wdzięczność dla Siebie i dla Świata.
Jeśli w tym momencie, jest Ci trudno sobie przypomnieć, to udawaj:) wyobraź sobie, że mogłoby być zupełnie inaczej: czyli jak?


Oczywiście marzysz o tym, aby czuć się jak najlepiej, czyż nie?

Jak wykorzystać te …

Sekretna poranna praktyka akceptacji

Sekretna poranna praktyka akceptacji
Tę praktykę możesz zrobić o każdej porze dnia. Potrzebujesz tylko siebie i jedną lub dwie, no może 5 minut, które wpłyną na całe Twoje życie. Gotowa? - przeczytaj, poczuj i oddychaj...
,, Dzisiaj rano wstałaś i zauważyłaś, jak się czuło Twoje ciało?Jak się czuła Twoja twarz, brzuch, stopy?
Spytałaś się, czego one potrzebują?
Czy Twoje ciało miało okazję poczuć się zaakceptowane i słuchane?
A może inaczej przywitałaś się ze swoim ciałem?
Przypomnij sobie. Od tego jak się budzimy bardzo wiele zależy.
Śpisz, powoli czujesz, że się przebudzasz. Przypomnij sobie ten moment i wyobraź sobie, że to się dzieje teraz!
Zauważ swój oddech.
Poczuj, że ten oddech wita się z Twoim boskim ciałem od środka, czule, uważnie...
Masz okazję wysłać najsłodsze pocałunki sobie na dzień dobry! Wypełnić się miłością od środka. Kilka soczystych, zmysłowych oddechów posyłasz teraz do różnych cząstek Twojego ciała.
W końcu budzi się w Tobie nowe życie każdego dnia.
Wyobraź sobie przez naj…

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju. ,,Emocje i myśli mają na nas tak ogromny wpływ, ponieważ są fizycznie połączone z ciałem poprzez układ odpornościowy, dokrewny i centralny układ nerwowy. Wszystkie emocje, nawet te stłumione i niewyrażone, mają fizyczne następstwa. Niewyrażone emocje zwykle ,,pozostają” w ciele jak małe, tykające bomby zegarowe – są chorobą w inkubacji” – pisze dr. Christiane Northrup w ,, Ciało kobiety, mądrość kobiety –jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie. Czy możemy sobie wyobrazić dobre, w pełni satysfakcjonujące miłosne uniesienie bez dobrych myśli i pozytywnych emocji? Jak to się dzieje, że czujemy radość, entuzjazm, przyjemny dotyk? W zasadzie rozważania te nie miałyby sensu, gdyby nie druga strona medalu, czyli nastrój depresyjny, zniechęcenie, czy irytacjapoczucie izolacji… Pełen koktajl uczuć jaki towarzyszy nam w życiu ma jeszcze swoje duchy opiekuńcze w postaci hormonów, które uwalniają się w naszym ciele w zależności od naszych ba…