Przejdź do głównej zawartości

Ziołowe mydła, maseczki i inne kosmetyki, które będziemy już nie długo robić w Janowie z Richardem

Podczas tego warsztatu uczestnicy nauczą się jak wytwarzać naturalne kosmetyki i mydło z powszechnie dostępnych składników oraz ziół.


Oprócz tego kursanci dowiedzą się jak wytworzyć balsamy i kremy na bazie naturalnych składników, takich jak olejki eteryczne, naturalne oleje bazowe i zioła. Po zakończeniu ćwiczeń praktycznych każdy z uczestników otrzyma po dwie kostki naturalnego mydła, balsam oraz krem do twarzy.

Każda osoba otrzyma również teczkę zawierającą niezbędne informacje dotyczące wytwarzania
 balsamów, kremów i mydła. Wszyscy otrzymają także plik elektroniczny z formułami, według których będzie można wytwarzać produkty samodzielnie oraz link do strony internetowej, która ułatwi uczestnikom układanie swoich własnych przepisów.

Prowadzący: Richard McDonald
w 1991 roku ukończył trening z zakresu ziołolecznictwa w Southwest School of Botanical Medicine w Silver City w stanie Nowy Meksyk. To miejsce stało się jego domem, miejscem eksploracji świata roślin. Od momentu ukończenia studiów przeprowadził setki konsultacji z zakresu zdrowia, stworzył serię produktów, w tym, między innymi, ponad 250 ekstraktów, różnego rodzaju maści, maceraty olejowe, mydła, specjalne kremy o właściwościach leczniczych oraz wiele leczniczych herbat.
Przez ponad dziewięć lat prowadził też własny sklep zielarski. Od wielu lat przekazuje swoją wiedzę, prowadząc kursy oraz praktyki indywidualne. Wokół swojego domu Richard stworzył ponad pół hektarowy ogród, gdzie hoduje wiele ziół, z których powstają jego produkty. Zajmuje się też ochroną roślin i ich środowiska. W Nowym Meksyku przyczynił się do powstania prawa, które pozwala na praktykę medycyny alternatywnej.
Co roku Richard zabiera grupy na pustynię Sonora (w stanie Arizona), która wiosną zamienia się w kwiecistą łąkę.
Jego wielkim marzeniem jest to, by ludzie na całym świecie bezpośrednio doświadczyli uzdrawiania, jakie dają nam zioła i zrozumieli, że prawdziwe uzdrowienie naszych ciał pochodzi od Matki Ziemi. Richard ma nadzieję, że dzięki takiej świadomości ludzie zaczną traktować Ziemię jako świętą Matkę, zatroszczą się o nią i zaczną tańczyć z roślinami, które dają nam pokarm, powietrze, przynoszą uzdrowienie i obdarzają pięknem.


Zapisy:
+48 607 736 047 (EN)
+48 695 333 035 (PL)
kontakt@goodlifeacademy.pl


Plan wydarzenia:

23 sierpnia godz. 18.00, siedziba Good Life Academy ul.Paryska 6 lok. 8

Wykład amerykańskiego zielarza Richarda McDonald p.t.
‘Zmiana Świadomości Ziemi poprzez używanie ziół i naturalnych kosmetyków w codziennym życiu’.
Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych, gotowych wysłuchać i wziąć udział w interesującej rozmowie na temat kontaktu człowieka z Ziemią oraz z roślinami. Wpływ jaki ma na nas Matka Ziemia poprzez zioła jest ogromny dlatego ludzkość powinna opiekować i troszczyć się o życie na Ziemi.
Wstęp wolny.

24 sierpnia godz.: 10:00- 18:00 Czereśniowe pole Janów k/Warszawy
Pierwszy dzień warsztatu

Podczas pierwszego dnia omówione zostaną teoretyczne aspekty wytwarzania ziołowego mydła. Po czym nastąpi część praktyczna, podczas której uczestnicy rozpoczną proces wytwarzania mydła z naturalnych składników. Ponadto uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak wytworzyć własny balsam i wezmą udział w jego przygotowaniu.

25 sierpnia godz.: 10:00- 18:00 Czereśniowe Pole Janów k/Warszawy
Drugi dzień warsztatu

Podczas drugiego dnia uczestnicy będą kontynuować proces tworzenia ziołowego mydła. Zostaną również omówione lecznicze właściwości mydeł ziołowych. Uczestnicy będą mieli możliwość nauczenia się jak wytworzyć swój własny krem do twarzy oraz maseczki do twarzy z mieszanki glinek naturalnych oraz ziół.

koszt warsztatu dwudniowego to: 550 zł
Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 275 PLN na konto nr: 93105019371000002283397046, Barbara Dąbrowna z dopiskiem "Warsztaty Waszawa" do 21 sierpnia, która stanowi gwarancję uczestnictwa. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak z porażki codziennego życia odkryć prawdziwy diament?

Przypomnij sobie ten moment, kiedy poczułaś, że świat usuwa Ci się z pod nóg. Chodzi mi o takie sytuacje, w których dominuje stres. Czujesz się zagoniona w kozi róg. Może uświadomiłaś sobie, że obracasz się w tzw. błędnym kole. Jak z niego wyjść? - zastanawiałaś się, bo miałaś niezwykłą okazję przekroczyć linię tzw. strefy komfortu. Wyjść z Siebie i stanąć obok.:))

Tak stanąć obok i przyjrzeć się z dystansem na to, co się w Tobie odgrywa.
Dodajmy, że już wiesz, ile sytuacji tak naprawdę, mówi Ci wiele o Tobie.
Jesteś świadoma i bierzesz odpowiedzialność za swoje emocje i decyzje w Życiu.

A teraz przypomnij sobie lub wyobraź sobie, że wszystko się dobrze układa w Twoim życiu. Do tego jest tak, jak bardzo chcesz, aby było i czujesz codziennie wdzięczność dla Siebie i dla Świata.
Jeśli w tym momencie, jest Ci trudno sobie przypomnieć, to udawaj:) wyobraź sobie, że mogłoby być zupełnie inaczej: czyli jak?


Oczywiście marzysz o tym, aby czuć się jak najlepiej, czyż nie?

Jak wykorzystać te …

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju. ,,Emocje i myśli mają na nas tak ogromny wpływ, ponieważ są fizycznie połączone z ciałem poprzez układ odpornościowy, dokrewny i centralny układ nerwowy. Wszystkie emocje, nawet te stłumione i niewyrażone, mają fizyczne następstwa. Niewyrażone emocje zwykle ,,pozostają” w ciele jak małe, tykające bomby zegarowe – są chorobą w inkubacji” – pisze dr. Christiane Northrup w ,, Ciało kobiety, mądrość kobiety –jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie. Czy możemy sobie wyobrazić dobre, w pełni satysfakcjonujące miłosne uniesienie bez dobrych myśli i pozytywnych emocji? Jak to się dzieje, że czujemy radość, entuzjazm, przyjemny dotyk? W zasadzie rozważania te nie miałyby sensu, gdyby nie druga strona medalu, czyli nastrój depresyjny, zniechęcenie, czy irytacjapoczucie izolacji… Pełen koktajl uczuć jaki towarzyszy nam w życiu ma jeszcze swoje duchy opiekuńcze w postaci hormonów, które uwalniają się w naszym ciele w zależności od naszych ba…

Sekretna poranna praktyka akceptacji

Sekretna poranna praktyka akceptacji
Tę praktykę możesz zrobić o każdej porze dnia. Potrzebujesz tylko siebie i jedną lub dwie, no może 5 minut, które wpłyną na całe Twoje życie. Gotowa? - przeczytaj, poczuj i oddychaj...
,, Dzisiaj rano wstałaś i zauważyłaś, jak się czuło Twoje ciało?Jak się czuła Twoja twarz, brzuch, stopy?
Spytałaś się, czego one potrzebują?
Czy Twoje ciało miało okazję poczuć się zaakceptowane i słuchane?
A może inaczej przywitałaś się ze swoim ciałem?
Przypomnij sobie. Od tego jak się budzimy bardzo wiele zależy.
Śpisz, powoli czujesz, że się przebudzasz. Przypomnij sobie ten moment i wyobraź sobie, że to się dzieje teraz!
Zauważ swój oddech.
Poczuj, że ten oddech wita się z Twoim boskim ciałem od środka, czule, uważnie...
Masz okazję wysłać najsłodsze pocałunki sobie na dzień dobry! Wypełnić się miłością od środka. Kilka soczystych, zmysłowych oddechów posyłasz teraz do różnych cząstek Twojego ciała.
W końcu budzi się w Tobie nowe życie każdego dnia.
Wyobraź sobie przez naj…