Przejdź do głównej zawartości

Dokładnie cztery lata temu urodziłam Emilkę

Tuż po urodzeniu , drugiego dnia napisałam taki tekst do zbiorku wydawanego z kobietami w grupie Danusi Dowjat p.t. Pierwsza Gwiazdka:

Przypomnienie
Jak przypomnieć sobie starą wiedzę zawartą w moich kościach, ścięgnach, mięśniach, udach, miednicy? Jak wejść w odwieczny taniec narodzin? Otwórz się, zanurz się w skurczach, wsłuchaj się w głos macicy. Witaj rodzący się cud. Witaj to, co niewidzialne stające się widzialnym. Upragnione, wymarzone, wypowiedziane juz cielesne. Jedne z ciałem, jedne z myślami, jedne z naturą, jedne ze mną. Ja Kobieta. Wchodzę do jaskini pierwszego człowieka. Zamykam oczy. Wołam. Krzyczę, podchodzę blisko ognistego wiru rodzącego cud -esencję miłości. Jestem esencją miłości. Daję życie. Wydobywam z ukrycia nagość, stworzenie, bezbronność, czułość, radość, spokój, tajemnicę. Skurcz po skurczu wchodzę w świętość stwarzania. Mój brzuch, moje uda, moje otwierające się krocze, wilgotne od wód przychodzących na przywitanie nowego.
...Jest! Mięciutka, ciepła główka. Mój krzyk z trzewi wypiera ramionka, brzuszek i nóżki. Jest dzieciątko w srebrzystej mazi na moich kolanach, przy mojej skórze. Czuję się opromieniona jej cudownością. Cud, który dotykam, widzę, kocham, czuję, słyszę. Otwiera oczy, patrzy na ogień, na tatę, na mnie. Rodząc ją, urodziłam jeszcze raz siebie. Przypomniałam sobie. Jesteśmy po jasnej stronie zycia. Bezpieczne, szczęśliwe, dumne, mocne swoją miłością, spokojne. Przed nami przestrzeń miłości.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak z porażki codziennego życia odkryć prawdziwy diament?

Przypomnij sobie ten moment, kiedy poczułaś, że świat usuwa Ci się z pod nóg. Chodzi mi o takie sytuacje, w których dominuje stres. Czujesz się zagoniona w kozi róg. Może uświadomiłaś sobie, że obracasz się w tzw. błędnym kole. Jak z niego wyjść? - zastanawiałaś się, bo miałaś niezwykłą okazję przekroczyć linię tzw. strefy komfortu. Wyjść z Siebie i stanąć obok.:))

Tak stanąć obok i przyjrzeć się z dystansem na to, co się w Tobie odgrywa.
Dodajmy, że już wiesz, ile sytuacji tak naprawdę, mówi Ci wiele o Tobie.
Jesteś świadoma i bierzesz odpowiedzialność za swoje emocje i decyzje w Życiu.

A teraz przypomnij sobie lub wyobraź sobie, że wszystko się dobrze układa w Twoim życiu. Do tego jest tak, jak bardzo chcesz, aby było i czujesz codziennie wdzięczność dla Siebie i dla Świata.
Jeśli w tym momencie, jest Ci trudno sobie przypomnieć, to udawaj:) wyobraź sobie, że mogłoby być zupełnie inaczej: czyli jak?


Oczywiście marzysz o tym, aby czuć się jak najlepiej, czyż nie?

Jak wykorzystać te …

Sekretna poranna praktyka akceptacji

Sekretna poranna praktyka akceptacji
Tę praktykę możesz zrobić o każdej porze dnia. Potrzebujesz tylko siebie i jedną lub dwie, no może 5 minut, które wpłyną na całe Twoje życie. Gotowa? - przeczytaj, poczuj i oddychaj...
,, Dzisiaj rano wstałaś i zauważyłaś, jak się czuło Twoje ciało?Jak się czuła Twoja twarz, brzuch, stopy?
Spytałaś się, czego one potrzebują?
Czy Twoje ciało miało okazję poczuć się zaakceptowane i słuchane?
A może inaczej przywitałaś się ze swoim ciałem?
Przypomnij sobie. Od tego jak się budzimy bardzo wiele zależy.
Śpisz, powoli czujesz, że się przebudzasz. Przypomnij sobie ten moment i wyobraź sobie, że to się dzieje teraz!
Zauważ swój oddech.
Poczuj, że ten oddech wita się z Twoim boskim ciałem od środka, czule, uważnie...
Masz okazję wysłać najsłodsze pocałunki sobie na dzień dobry! Wypełnić się miłością od środka. Kilka soczystych, zmysłowych oddechów posyłasz teraz do różnych cząstek Twojego ciała.
W końcu budzi się w Tobie nowe życie każdego dnia.
Wyobraź sobie przez naj…

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju

Endorfina i oksytocyna zapraszają do Raju. ,,Emocje i myśli mają na nas tak ogromny wpływ, ponieważ są fizycznie połączone z ciałem poprzez układ odpornościowy, dokrewny i centralny układ nerwowy. Wszystkie emocje, nawet te stłumione i niewyrażone, mają fizyczne następstwa. Niewyrażone emocje zwykle ,,pozostają” w ciele jak małe, tykające bomby zegarowe – są chorobą w inkubacji” – pisze dr. Christiane Northrup w ,, Ciało kobiety, mądrość kobiety –jak odzyskać i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie. Czy możemy sobie wyobrazić dobre, w pełni satysfakcjonujące miłosne uniesienie bez dobrych myśli i pozytywnych emocji? Jak to się dzieje, że czujemy radość, entuzjazm, przyjemny dotyk? W zasadzie rozważania te nie miałyby sensu, gdyby nie druga strona medalu, czyli nastrój depresyjny, zniechęcenie, czy irytacjapoczucie izolacji… Pełen koktajl uczuć jaki towarzyszy nam w życiu ma jeszcze swoje duchy opiekuńcze w postaci hormonów, które uwalniają się w naszym ciele w zależności od naszych ba…